| Hosting | sms brána | Práce | Brigády | Pneumatiky |

Jak? Často kladená otázka „Jak si s něčím poradit? Jak něco udělat? Jak se rozhodnout? Co vlastně koupit?
Za co zaplatit?“ Když dané věci nerozumím nebo se mi různí prodejci a odborníci snaží něco namluvit, doporučit svůj výrobek a pohanět konkurenční. Jak? Pokusíme se odpovědět.

Jak poznat stáří vajec?


Jak stará jsou vejce - dá se to poznat?


Dá se poznat, jak jsou vejce stará?

Pravda vyjde najevo, když vejce ponoříme. Čerstvé vejce klesne, staré plave. Zcela čerstvé vejce poznáme, když je vzduchová komora ještě malá a vejce relativně těžké. Klesne rychle ke dnu a zůstane naplocho ležet. Sedm dnů staré vejce se pozná tak, že vzduchová komora se již zvětšila, vejce se pomalu, ale jistě postaví. U dvou až tří týdnů starých vajec s vzduchová komora natolik zvětšila, že vejce stojí na špičce a vyplave k hladině.
Zkouška při rozklepnutí: Čím je vejce starší, tím se rozběhne do větší plochy. U zcela čerstvého vejce je žloutek skoro ve tvaru koule a dokonale jej stejnosměrně obklopuje kompaktní bílek. Žloutek u sedm dní starého vejce se pomalu sesouvá k okrají bílku. Bílek je tekutější.
Autor: Karel Kýr

Projekty Karla Kýra:
Blog Karla Kýra
Z českých mlýnů

Karel Kýr Karel Kýr - odhalí nejednu záhadu kolem Vás!

   je členem Syndikátu novinářů ČR, Klubu autorů literatury faktu, východočeské odbočky Obce spisovatelů. V minulosti psal pro Svobodnou Evropu, Deutsche Welle, Český a Slovenský rozhlas.
  V současné době píše pravidelně pro týdeník Spirit, měsíčníky Fakta a svědectví.
   Nyní je v aktivním důchodu. Publikuje svoje knihy na internetu. Seznámit se s nimi můžete na wknihy.cz

Staňte se i Vy autory. Poraďte ověřené informace - jak na to!

Jak? Rady odborníků z různých oblastí života.