| Hosting | sms brána | Práce | Brigády | Pneumatiky |

Jak?

Často kladená otázka „Jak si s něčím poradit? Jak něco udělat? Jak se rozhodnout? Co vlastně koupit?
Za co zaplatit?“ Když dané věci nerozumím nebo se mi různí prodejci a odborníci snaží něco namluvit, doporučit svůj výrobek a pohanět konkurenční. Jak? Pokusíme se odpovědět.

Tentokrát se zaměříme na spánek a vstávání například při buzení se do práce.

Jak se probouzet lépe aneb test SleepTrackeru

Jestli mne neslyšíte - důvodem je špatně nastavený prohlížeč nebo firewal případně reproduktory, hlasitost a p. Podívejme se na funkce sleeptrackeru ve stručnosti.
V překladu do češtiny lze SleepTracker označit za "sledovač spánku".
Nejprve ale trochu teorie o spánku.
Typický spánkový cyklus trvá 90 - 110 minut, poté následuje REM spánek." Právě REM spánek, fáze, ve které se nám zdají sny, je chvíle, na kterou SleepTracker čeká. V této fázi je totiž náš spánek lehký a nemáme daleko k probuzení.
A právě tyto skorobdělé momenty (almost awake-moments) hodinky SleepTracker monitorují.

Jak?

Během REM (Rapid Eye Movement) spánku se totiž nepohybují jen naše oči, ale mírně sebou škube celé tělo. I v medicíně se těchto záchvěvů používá k tzv. aktigrafickému monitoringu. SleepTracker si ale takové ambice nedělá. On vás "jen" probudí.Jednoduše lze funkci SleepTrackeru charakterizovat jako záznam pohybů těla při spánku.
Z tohoto hlediska různé aplikace do mobilů jsou pouze placebo neboť i přes možnost monitorování polohy displeje tato funkce neni aktivní při úsporném režimu ani při vypnutém mobilu. Je tedy založen na podvodném algoritmu náhodně generovaných časů buzení a p.
Tudy tedy cesta zatím nevede.

SleepTracker je jak praktické testy ukázaly skutečným detektorem pohybů a analýza je velmi podobná lékařským přístrojům. Ty ovšem na rozdíl od SleepTrackeru monitorují i mozkovou aktivitu.
Slepp tracker tedy analyzuje vnější projevy spánkové činosti. Neni se tedy třeba divit tomu že nestojí statisíce. SleepTracker hodinky
A má to nějaký smysl?
Důležitá otázka! Pořídit si nebo ne? Rozhodně nevhodný je pro duševně choré lidi kteří mají výrazné motorické projevy, třesy a další patologické projevy.
Je tedy určen těm lidem kteří vstávají s nechutí, vypínají budík aniž by vstaly a spoléhají na "odložený budík", tedy na opakované buzení.
Sleep tracker hodinky, budík vás vzbudí v nastaveném časovém pásmu kdy jste nejbdělejší.
V tom je právě ona výhoda oproti nekompromisnímu buzení, které nerespektuje například váš hluboký spánek a potom je výsledek ten že většinou vytrhnutí z hlubokého spánku reagujete podrážděně. Vaše tělo je disharmonizováno a stresováno hned na začátku dne a to má neblahý vliv na vaše zdraví i mysl.
To se SleepTrackerem nezažijete. Jeho detekce je poměrně přesná.
graf sleeptrackeru Přesto že je Sleep tracker užitečný pomocník který vás probudí v nejvhodnější dobu, nezapomínejte že vám nenahradí spánek. Pouze vám zkvalitní probouzení a jindy nepříjemné vstávání.
Přesto že je SleepTracker návykový je dobré si uvědomit doporučení odborníků na kvalitní spánek že ideální hodina k ulehnutí je u dospělých osob dvacátá druhá. Přes půlnoc je spánek nejkvalitnější. V počtu hodin spánku už se ale odborníci rozcházejí. Rozhodně by spánek měl trvat v rozmezí pěti až osmi hodin. U některých spáčů je možný i delší.

Protože vynález Sleep trackeru vyvolal pozitivní reakce i u odborné veřejnosti, nelze mež tento budík vyzkoušet v praxi.
Podrobný návod najdete zde:

Podrobnější vysvětlení funkce a vlastností hodinek SleepTrackerHodinky Sleep tracker zaznamenají průběh vašeho spánku a vy si ho můžete archivovat a prohlížet v PC. Poznáte tak při delším sledování i která perioda je pro vás nejvhodnější k ulehnutí ke spánku.

Velmi oceníte Sleep tracker při vstávání ve vícesměnném provozu. Vrátíte-li se například z noční směny a potřebujete stihnout něco ještě zařídit odpoledne, nastavíte si budík sleep tracker s větší časovou tolerancí a budete mile překvapeni vzbuzením a naladěni na celý zbytek dne.

V dnešní náročné době jednoznačně lze s čistým svědomím hodinky SleepTracker doporučit. Při spánku vedle někoho se můžete nechat vzbudit vibracemi bez zvuku. Potom i váš spolunocležník bude spokojenější protože ho nevystresujete zvukem budíku když vstává později.

Jděte do toho! Stojí to za to.

Průběh vašeho spánku lze pomocí přiloženého CD s programem analyzovat.
Hodinky - budík Sleep Tracker zakoupíte s garancí nejnižší ceny na trhu v e-shopu:

EKO.Na1.cz

Nacházíte se v rubrice ZDRAVÍ.

Jak? Rady odborníků z různých oblastí života.