| Hosting | sms brána | Práce | Brigády | Pneumatiky |

Jak? Často kladená otázka „Jak si s něčím poradit? Jak něco udělat? Jak se rozhodnout? Co vlastně koupit?
Za co zaplatit?“ Když dané věci nerozumím nebo se mi různí prodejci a odborníci snaží něco namluvit, doporučit svůj výrobek a pohanět konkurenční. Jak? Pokusíme se odpovědět.

Jak sjednat nejlevnější povinné ručení?


Nejprve úvaha o tom zda se vyplatí nejlevnější povinné ručení - pojištění vozidla.
Máte-li vozidlo, například motocykl, uložený v garáži nebo ve sklepě, nejezdíte na něm nebo jen vyjimečně, vyplatí se vyhledat online nejlevnější povinné ručení.
Jezdíte-li často například do práce, nebo v městském provozu, sjednejte si povinné ručení s ohledem na výši plnění.
Parkujete-li motorové vozidlo na ulici nebo dvoře bez přístřešku, zvažte sjednání povinného ručení s bonusem proti kroupám, padajícím stromům a dalšími riziky.
Nejlevnější povinné ručení nemusí být vždy dobrou volbou. Vždy se zajímejte o výši plnění pojišťovny ve Vaší smlouvě!

TÝM ODBORNÍKŮ RADÍ
Jak zvolit vhodné pojišťovny POVINNÉ RUČENÍ

Předně je potřeba ujasnit si předešlé informace a na základě toho vybírat pojišťovnu. Bonusy ve formě pojištění pokut, poškození pneumatik, zrcátek nebo tričko za uzavření smlouvy povinného ručení považujte za trik který Vám nic nepřinese.
Vyberete-li si velkou pojišťovnu jako je Kooperativa, ČSOB pojišťovna, Česká pojišťovna, Generali nebo zvolíte menší např. Uniqa, Podnikatelská pojišťovna, Hasičská vzájemná, Slavia a pod. Podle toho si můžete udělat představu o zárukách a rychlosti likvidace škodné události.

Povinné ručení výpověď

I totální ztráta vozu může být hrazena. Vztahuje ki se na ni povinné ručení.
Před sjednáním povinného ručení je potřeba před ukončením platnosti ručení včas vypovědět smlouvu se stávající pojišťovnou. Většinou Vám tato pojišťovna nabídne výhodnější podmínky. Pozor! Může to být na úkor výše plnění. Takto změněné povinné ručení nemusí být výhodné v případě škodné události.

Podmínky výpovědi smlouvy "povinné ručení" najdete přímo ve smlouvě, nebo odkazuje-li se smlouva "povinné ručení" přímo na aktuální smluvní podmínky, naleznete je na stránkách pojišťovny.

Většina pojišťoven při předčasné výpovědi kdy nedoběhne sjednané období povinného ručení, peníze nevracejí. To platí i u depozitu vozidla. Povinné ručení za motocykl a přívěsné vozíky si pojišťovny ponechávají. Za ostatní motorová vozidla vracejí obvykle čtvrtletní částky.

Povinné ručení motocykl

To že se povinné ručení na motocykl stále zdražuje díky časté neukázněnosti motocyklistů a výši škod které tak musí diferencovat "slušní jawisti" je zbytečné se rozepisovat. Jisté ale je že se vyplatí sjednat si povinné ručení na motocykl online. Vyjde totiž nejlevněji a sami si v klidu domova určíte a nastavíte parametry. Osobně lze doporučit nejlevnější povinné ručení pro skútry a malé motocykly. Dražší variantu pro víceoběmové motorky.
Porovnat ceny jednotlivých pojišťoven můžete ve formuláři na této stránce.

Jako vhodné a spolehlivé lze doporučit tyto pojišťovny povinné ručení - Allianz, AXA, Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB pojišťovna, Dolnorakouská pojišťovna, Generali, Hasičská vzájemná, Kooperativa, Uniqa, Slavia, Triglav a Wüstenrot.

Povinné ručení výše plnění

Při sjednání pojištění záleží především na výši plnění škodné události pojišťovnou. Co to znamená?
Jeden příklad pro představu:

Pojedete v noci za snížené viditelnosti. Do cesty se vám připlete opilý chodec německé národnosti. V protisměru vás oslní vozidlo. Nedobrzdíte a strhnete vozidlo do příkopu kde havarujete. Chodec bude mít zlomenou nohu.
Z povinného ručení zaplatí pojišťovna ošetření a škody na vozidle, pozemní komunikaci, příslušenstí a náklady za odklizení ekologických škod.
Plnění pokišťovny je sjednáno na 3 000 000 Kč Celkové škody přesáhnou 600 000 Kč.
Potud by celý příběh skončil happy endem.
Jenže německý občan odmítne další ošetření v ČR. Náklady na ošetření, rekonvalescenci, ušlý zisk za dobu neschopnosti práce dosáhne závratné výše.
Poškozený navíc bude mít vysokou úrazovou pojistku ve výši několika milionu Kč. Pojišťovna bude náhradu vymáhat po vás. Celkové náklady přesáhnou plnění pojišťovny povinné ručení tak bude vyčerpáno a vy můžete platit likvidační částky za lázně, léčení a následky z vlastní kapsy, navíc soudní řízení proběhne v zahraničí což vše prodraží.
Alkohol a míra vašeho ne-zavinění možná neni správný příklad, ale můj právník říká hrozný bonmot že: "Když přejedeš němce tak zařaď zpátečku a doraž ho... jinak budeš zničený na celý život. Takhle si jen odkroutíš pár let." Je to nadnesené, nic proti němcům, ale praxe ukazuje že nízký limit plnění povinného ručení se nemusí pro úsporu pár stovek ročně vyplatit.

(Uvedený příklad je smyšlený. Ilustruje jen představu o možných rizicích provozu motorového vozidla. Velmi vhodné je sjednat pojištění "sedadel ve vozidle a p. Většina pojišťoven nabízí nejnižší plnění od 35 000 000 Kč. Náklady za léčbu a odškodnění pozůstalých, může tuto částku hravě převýšit.)

Pojišťovny povinné ručení - porovnání cen

Zde je možno nezávazně zjistit a porovnat ceny jednotlivých pojišťoven. Případně sjednat vhodnou variantu povinného ručení.
Vyplňte formulář dle zadaných pokynů a kritérií a budete vědět jak ušetřit nemalé finanční prostředky ročně.

Všechny pojišťovny povinné ručení online
porovnání aktuálních cen a jejich 100% garance

Zde je možno nezávazně zjistit a porovnat ceny jednotlivých pojišťoven. Případně sjednat vhodnou variantu povinného ručení.
Vyplňte formulář dle zadaných pokynů a kritérií a budete vědět jak ušetřit nemalé finanční prostředky ročně.

Nacházíte se v rubrice AUTO MOTO.

Jak? Rady odborníků z různých oblastí života.