| Hosting | sms brána | Práce | Brigády | Pneumatiky |

Jak? Často kladená otázka „Jak si s něčím poradit? Jak něco udělat? Jak se rozhodnout? Co vlastně koupit?
Za co zaplatit?“ Když dané věci nerozumím nebo se mi různí prodejci a odborníci snaží něco namluvit, doporučit svůj výrobek a pohanět konkurenční. Jak? Pokusíme se odpovědět.

Jak zjistit existenci firmy v zahraničí?

Jak zjistit majitele firmy, živnosti, společnosti s.r.o., komanditní společnosti a dalších podnikatelských subjektů v EU?

Neni to nic těžkého, neboť podle zákona musí být uvedeno identifikační číslo společnosti nebo subjektu na zakázkách, též musí být čitelně uvedeno na označení provozovny.

Většinou nás ale zajímá druh činnosti, majitel, spolumajitelé a stáří firmy.
Známe-li IČ: 275 120 11 nebo DIČ: BG27512011 - je další postup jednoduchý.

Podáváme-li souhrné hlášení k DPH (To nás nemine, poskytujeme-li služby, prodej zboží, nebo zprostředkování jako třetí osoba.), nusíme správně do formuláře uvést DIČ odběratele zboží, nebo služeb.
Když se nám podaří zadat nesprávné DIČ, tak nás čeká nemilé překvapení, krom různých tahanic s úřady, rozhodně zaplatíme celé DPH, které by jinak platil (i když ho opravdu zaplatil) příjemce služeb, zboží. (Tato povinost nás například nemine, máme-li účet u Google tzv. AdSeense a vyděláváme peníze z kterých v Irsku, tedy členské zemi EU platí Google DPH, nemůžeme úřadu zadat jiné DIČ, než které máme ve smlouvě, nebo smluvních podmínkách. Google má více poboček s rozdílným IČ a DIČ - tedy dceřiné společnosti - pobočky.) Stejně tak při rozporu s údaji druhé strany doplatíme vyměřené penále a pokutu (citelnou) Finančnímu úřadu. Takže pozor na to! Ověřujte si správnost údajů DIČ viz. níže.

Ověřit si DIČ a IČ můžete zde:
Jak? Rady odborníků z různých oblastí života.