| Hosting | sms brána | Práce | Brigády | Pneumatiky |

Jak? Často kladená otázka „Jak si s něčím poradit? Jak něco udělat? Jak se rozhodnout? Co vlastně koupit?
Za co zaplatit?“ Když dané věci nerozumím nebo se mi různí prodejci a odborníci snaží něco namluvit, doporučit svůj výrobek a pohanět konkurenční. Jak? Pokusíme se odpovědět.

Jaké jméno vybrat pro dítě (do matriky)?


Jméno pro miminko

Jaké vybrat jméno dítěte aby šlo zapsat do matriky?

Na vysvětlenou - dítě narozené v ČR se může jmenovat, má-li státní příslušnost Českou všelijak, ale jsou zde jistá omezení, nazvat dítě Punťa asi nebude možné protože zákony zakazují jména zdrobnělá a domácká. Takže Mazlík, Jaroušek, Karlík, Ťunťa, neprojdou!
Do matriční knihy nelze tedy zapsat ani jména zkomolená, zdrobnělá a domácká. Matrika může v případě pochybností o existenci vámi vybraného jména požadovat doklad vydaný znalcem. Ten osvědčí že vámi zvolené jméno je v souladu s platnými zákony a má správný výklad pojmu "jméno", neboť se stává že mohou nová jména vzniknout.
To se děje nejčastěji sňatkem s jinou národností, kde jména jsou dávána například smyslem některých věcí, nebo dějů. Například v překladu (Růžový květ, Ten kdo chodí kolem domu, Včerejší rozbřesk) a p.
Při výběru jména je vhodné použít nějaké běžnější s ohledem na vývoj dítěte. Mnohdy se odlišují jména křesťanská od jmen, které dávají rodiče dětem z materialistických rodin.
V mnoha jménech se promítají jak idealistické plány rodičů, tak mýtické či náboženské symboly, nezřídka i vzory z historie, nebo momentální módní trend.
Například Adam, Eva, Klement, Dominik a p.

Jména pro miminko dle abecedy

Jméno pro dítě

Jméno pro kluka:

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v x z

Jméno pro holku:

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v x z

reklama

Jména pro miminka - vyberte si!

Jak? Rady odborníků z různých oblastí života.